Як полегшити адаптацію дитини в дитячому саду

     Якщо дитина йде в дитячий сад в перший раз, то це буде для нього найсильнішим стресом і ударом, так як відрив від дому і мами — найстрашніше для нього. У цей період вкрай важливо допомогти дитині адаптуватися в новому середовищі з незнайомими людьми. Тільки батьки і сім’я зможуть допомогти йому правильно налаштуватися і уникнути безліч страхів і незручностей.

 

Інструкція

1. Підготовка дитини до дитячого садка починається до нього. Варто частіше ходити з малюком на дитячий майданчик і грати з іншими дітьми. Необхідно, щоб діти якомога частіше змінювали домашню обстановку і проводили більше часу з іншими людьми, адаптувалися до суспільства.

2. Потрібно вчити дитину грати спільними іграшками, ділитися своїми і змінюватися ними. А так само спілкуватися з іншими дітьми, знайомитися і представлятися. Тільки одне питання «як тебе звуть?» вже ламає багато бар’єри у спілкуванні. Для початку батьки самі можуть на майданчику починати питати імена інших дітей, а потім підключити до цього свого малюка. Це дозволить йому уникнути численних конфліктів, проблем і страхів.

3. Бажано вдома грати з дитиною в дитячий сад і в рольових процесах показувати, що робить вихователька, яку смачну кашу готує кухар, як весело дітям грати і займатися в саду. Також на словах варто відгукуватися про перебування в дитячому садку тільки в позитивному ключі. У дитини повинні бути виключно позитивні уявлення про своєму першому освітньому закладі.

4. До початку навчального року можна погуляти з малям кілька разів у передбачуваного дитячого садка, пояснити йому, що тут він буде грати з іншими дітьми, займатися і познайомиться з вихователями. Якщо є така можливість, то зайти на територію і пограти на веранді або в пісочниці. Перше попереднє знайомство з обстановкою і місцевістю значно полегшить відчуття дитини, коли він вже по-справжньому піде в сад.

5. Привчайте дитину до режиму дитячого садка до походу туди. Це дуже важливий і необхідний момент. Багато діти не сплять будинку в тиху годину, не їдять по режиму, гуляють пізно ввечері. А в дитячому саду стикаються з установленими правилами, яких потрібно обов’язково дотримуватися. Малюк може не зрозуміти, чому він повинен лягати спати вдень, якщо давно цього не робить будинку. Так що за місяць чи два до початку навчального року потрібно ввести будинку правило «тихої години» і краще в той час, коли проходить тиха година в саду. Так само ввести режим підйому і відправлення до сну. Адже дитина, що прокидається в 10 ранку не зможе спокійно прокидатися о 7 ранку, щоб відправитися в сад. Це спричинить масу істерик, стресу і сліз. Режим будинку повинен бути максимально наближеним до режиму саду.

6. Залишати дитину в дитячому садку варто поступово і не поспішаючи. Для початку можна залишити малюка тільки на 2-3 години, щоб він познайомився з новою обстановкою, вихователем і нянькою. Далі годинники потрібно збільшувати і залишати вже до обіду. При цьому необхідно дивитися як поводиться дитина в саду. Не варто поспішати і збільшувати час перебування в установі краще повільно, кожні 2-3 дні. І лише коли дитина без проблем залишається на обід і на тиху годину, то можна спробувати залишити його на повний день.

7. Не можна затягувати процес прощання з дитиною в саду вранці. Це тільки ще більше засмучує малюка і провокує більше сліз. Діти завжди відчувають настрій мами і її готовність самої розридатися. Так що краще всього міцно обійняти, поцілувати дитину і сказати, що заберете його після прогулянки, після обіду або після сну. Потім відразу піти і не заглядати у вікна. Якщо дитина помітить у будівлі саду батьків, нервово заглядає у вікна групи, це тільки посилить настрій малюка.

8. Ніколи не обманюйте дитину і не кажіть, що «скоро за ним прийдете». Це «скоро» для нього може означати «прийде через 5 хвилин, через 1 годину ітд». А насправді батько забере його лише після обіду. Таке очікування дуже болісно для дітей і вони кожну хвилину сподіватися і чекають, що ось-ось мама забере його. Краще твердо сказати, що повернетеся за ним відразу після тихої години. Тоді малюк розуміє приблизний час, коли за ним прийдуть. Тільки ні в якому разі не можна спізнюватися або приходити пізніше. Такий обман сильно травмує психіку дітей і підриває їх довіру.

9. Не варто сварити дитину в дитячому саду при інших дітях або вихователів. А так само погрожувати йому, що зараз залишите його і підете, якщо він не припинить плакати і істерити. Ви для нього опора, центр землі і всесвіту. Від батьків він чекає тільки підтримку, турботу, увагу і розуміння. Плач в садку — це нормально.

10. Ніколи не заохочуйте разове відвідування дитини дитячого садка. Фраза «Сходиш в садок і я куплю тобі шоколадку за це» призведе тільки до того, що дитина з часом почне маніпулювати батьками та постійно чекати якихось подарунків за цілком звичайна подія — похід в дитячий сад. Дитина повинна розуміти, що дитячий сад — це його постійно місце проведення часу до школи, це новий, але цілком нормальний, звичайний і логічний етап у його житті, до якого вона повинна звикнути.

http://.com.ua/ Літинський заклад дошкільної освіти №2, садочок літин, садік Літина Літинський заклад дошкільної освіти №2, садочок літин, садік Літина